O produkcji wszywek

Zajmujemy się wytwarzaniem detali odzieżowych. Produkcja naszywek i wszywek stanowi główny zakres naszej działalności. Ponadto zajmujemy się tworzeniem przewieszek do zamków błyskawicznych oraz przygotowywaniem elementów na breloczki. Podejmujemy się pracy działania w oparciu o wysokie sprawdzone materiały oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne. Proponujemy wiele ciekawych rozwiązań, pozwalających na stworzenie elementów, odpowiadających w pełni indywidualnym oczekiwaniom.

Jak przebiega produkcja naszywek elastomerowych?

Naszą specjalnością jest produkcja naszywek i wszywek elastomerowych. Jest to miękki materiał powstały na bazie tworzywa sztucznego, który odznacza się bardzo wysoką podatnością na obróbkę oraz kształtowanie. Wykonywane przez nas etykiety elastomerowe powstają dzięki zastosowaniu metody mikro-wtrysku.

Etapy produkcji:

  1. Wizualizacja W odpowiedzi na zapytanie Klienta opracowujemy wizualizację etykiety oraz wstępną wycenę za usługę produkcji naszywki bądź wszywki. W przypadku akceptacji przygotowanego projektu możemy rozpocząć prace nad opracowaniem prototypu. Jeśli klient nie wyraża akceptacji dla danego projektu, wprowadzamy w nim poprawki.
  2. Przygotowanie prototypu Na tym etapie produkcji możemy przygotować prototyp etykiety na życzenie Klienta. Wymaga to od nas przygotowania jednogniazdowej formy, na bazie której możemy ręcznie wykonać kilka egzemplarzy o charakterze prototypowym. Z reguły koszt takiego prototypu wynosi około 100 zł netto.
  3. Wykonanie zestawu form Produkcja wszywek i naszywek elastomerowych na tym etapie wymaga przygotowania specjalnych form. Zajmujemy się stworzeniem projektu w specjalnym programie do obsługi frezarki CNC. W projekcie zostają uwzględnione wszystkie specyficzne wymagania dla procesu mikro-wtrysku. Na jego podstawie urządzenie przygotowuje na płycie ALU bardzo dokładne formy wtryskowe. Stworzenie całego zestawu takich form może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin.
  4. Przygotowanie surowca i kolorów W tej fazie produkcji wszywek i naszywek elastomerowych pracujemy nad przygotowaniem odpowiedniego surowca. W tym celu tworzymy specjalną emulsję elastomerową w mieszalniku. Wykorzystujemy do tego celu starannie odmierzone proporcje kilku składników. Jednocześnie zwracamy uwagę na uzyskanie odpowiedniego koloru, mając na uwadze oczekiwania jakie Klient zgłosił wybierając u nas naszywki na zamówienie. Z reguły kierujemy się standardem PANTONE, który daje dość dużą swobodę przy wyborze barw.W zależności od końcowego zastosowania produktu zabiezpieczamy przed promieniowaniem UV lub zwiększamy odporność na niskie temperatury.
  5. Zaprogramowanie maszyny Posiadając już przygotowany zestaw form oraz surowiec zajmujemy się wygenerowaniem pliku z rzutem formy. Będzie on potrzebny do zaprogramowania mikro-wtryskarki. Odpowiednie ustawienie i skalibrowanie maszyny zajmuje około godziny – w przypadku krótkich form, a przy szczególnie skomplikowanych projektach czynność może zająć nam nawet do 8 godzin.
  6. Produkcja właściwa Jest to właściwy etap produkcji naszywek i wszywek elastomerowych. Na tym etapie projekt przeradza się w gotowy produkt. Mikro-wtryskarka przy wykorzystaniu mikro-dysz wprowadza bardzo precyzyjnie ilość surowca w wyżłobienia w formie, warstwa po warstwie. Po przygotowaniu każdej z warstw formy poddawane są wygrzewaniu dla odpowiedniego zestalenia tworzywa. Do wykonania wszywki do odzieży lub etykiety elastomerowej do innego typu zastosowań konieczne jest wykonanie 2-3 wygrzań. Po przeprowadzeniu ostatniego produkt jest wyjmowany z formy i odstawiany do wystygnięcia.

Wyróżnij swoją markę!

W naszej firmie mogą Państwo zlecić naszywki na zamówienie. Przygotowujemy je zgodnie z Waszym projektem, ale też chętnie podpowiadamy, jakie rozwiązania można zastosować, aby zaakcentować w ciekawy sposób własną nazwę bądź logo. Możemy wykonać etykiety elastomerowe w dowolnym kształcie i w bardzo dużej palecie kolorów, co daje ogromne możliwości personalizacji tego produktu. Zaznaczony logotyp na wszywce do odzieży lub naszywka na odzież w kształcie logo marki korzystnie wpływają na budowanie pozytywnego wizerunku firmy i stanowią ważny element identyfikacji wizualnej.

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X